• tel: +48 502 612 243

Filtr węglowy ACF


Dla wydajności i żywotności filtra krytyczne znaczenie ma zagwarantowanie, że zanieczyszczone powietrze pozostaje w kontakcie z wkładem węglowym (określone typy węgla wybierane są dla różnych zastosowań) przez okres czasu wystarczający do zapewnienia, że nie wydzielane są zanieczyszczenia lub przykre zapachy.


Dany okres czasu zwykle określa się jako czas filtrowania. Konstrukcja naszych produktów bierze pod uwagę zachowanie równowagi pomiędzy natężeniami przepływu powietrza a rodzajem, głębokością oraz powierzchnią stosowanego węgla do zagwarantowania jego odpowiedniości dla zanieczyszczeń związanych z danym zastosowaniem oraz zagwarantowanie, że osiągnięte zostaną odpowiednie czasy filtrowania.


Istnieje także ryzyko, że wydajność filtra może zostać pogorszona z powodu warunków znanych jako obejście lub tunelowanie. Końcowi użytkownicy będą zwykle utożsamiać tego typu problemy z przedwczesnym nasyceniem węgla, gdzie w rzeczywistości oba problemy zwykle wiążą się ze słabą konstrukcją lub słabymi technikami produkcji, skutkującymi niedostatecznym przechwytywaniem zanieczyszczeń oraz uwalnianiem przykrych zapachów w miejscu roboczym. Procedury produkcji i przeprowadzania prób opracowane przez BOFA gwarantują, że ryzyko wystąpienia takich problemów zostało wyeliminowane co daje użytkownikom końcowym pewność, że nasze filtry będą funkcjonowały bez zarzutu w okresie ich żywotności.

filtr węglowy ACF

element filtrujący w powiększeniu

Elementy filtrujące
w 500-krotnym powiększeniu

element filtrujący w powiększeniu

Elementy filtrujące filtra HEPA

element filtrujący w powiększeniu

Aktywowany węgiel

RMI Laser Poland

Gdynia, ul. Rolnicza 14

tel. kom. +48 502 612 243

tel./fax +48 58 711 68 81

e-mail:

www.bofa.com.pl